CO TO JEST SHADOWBAN ?

Po prostu jest to blokada naszego konta na instagramie za łamanie regulaminu. Tak w skrócie można zdefiniować pobieżnie te pojęcie. W innej części znajdziemy dokładny wykaz za co możemy zostać ukarani. Można łatwo go rozpoznać po tym, że żadne z naszych zdjęć nie jest widoczne pod określonym hashtagiem którym to oznaczyliśmy nasze zdjęcie dodane do tak zwanej rolki instagramowej.

Nikt nie ma możliwości zobaczenia naszego zdjęcia poza tymi osobami które to dodały nasz profil zdjęciowy do obserwowanych. Po dodaniu takiej kary bardzo szybko spadają nam zasięgi jak również liczby zostawionych serduszek pod zdjęciami i komentarzy użytkowników. Zaangażowanie bardzo maleje naszego profilu.

 

ZA CO MOŻEMY DOSTAĆ SHADOWBAN ?

Stosowanie przez nas zakazanych hasztagów

Zakup osób do obserwowania naszego konta.

Uczestnictwo w różnych programach tak zwanych like to like.

Korzystania z botów do like oraz komentarzy innych profilów insta.

Używanie zbanowanych hasztagów przez dłuższy czas.

Korzystanie z różnych aplikacji do sterowania naszym instagramowym kontem.

JAK SPRAWDZIĆ CZY NASZE KONTO DOSTAŁO SHADOWBAN ?

Mamy możliwość sprawdzić na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to ręczne sprawdzenie polega ono na tym, że tagujemy nasze zdjęcie jakimś niszowy hashtagiem i potem wchodzimy na ten hasztag i sprawdzamy czy nasze zdjęcie się wyświetla w tym wpisie. Jeżeli go nie ma t jest bardzo prawdopodobne, że na nasze konto została nałożona przez algorytm kara.

Mamy także możliwość skorzystania z automatycznej opcji gdzie tutaj mamy 100% skuteczność tego narzędzia i jest to bardzo proste. Jedyne co musimy zrobić to wkleić nasz profil do zakładki takiego testera aby przeskanował nasze konto i sprawdził czy jest czyste czy też zostało ukarane przez instagram.

JAK DŁUGO MOŻE TRWAĆ KARA ?

Tutaj nie da się jednoznacznie stwierdzić jak długo nasze konto może zostać ukarane gdyż wpływa na to wiele różnych czynników . Które już zostały przez nas wymienione. Na różnych forach, blogach ludzie podają przeróżne okresy czasu na jakich ich konta zostały ukarane tak zwanym shadowbanem. Czasami możemy sprawdzić, że zdarzają się przypadki ukarania profilu tylko na kilka dni w innych jest to 1-2 miesiące, a w tych najbardziej skrajnych przypadkach może to potrwać nawet rok czasu.

JAK SIĘ POZBYĆ I JAK UNIKAĆ TAKIEJ KARY ?

Oczywiście ogólnie mówią to należy postępować wedle regulaminu instagrama i nie używać wyżej wymienionych praktyk w jednym z podpunktów i w odpowiedni sposób dopierać hashtagi do naszej rolki instagramowej. Oczywiście tylko te które nie zostały zabronione. Polecamy dlatego skorzystać z aplikacji i specjalnego check testera którym to możemy właśnie sprawdzić je pod kontem zbanowania.

Jeżeli chodzi o to jak się takiej kary pozbyć to z pewnością trzeba usunąć przewinienia jakie popełniliśmy. Pierwszy z kroków to przemyśleć i posprawdzać hashtagi czy coś nie zrobiliśmy źle czyli czy nie zostały przez nas dodane te zakazane. Jeżeli nawet wszystko naprawimy to oczywiście trzeba trochę czasu aby nasz profil automatycznie przez taki algorytm został spowrotem zweryfikowany. Na pewno te profile które mają większą ilość zdjęć to będziemy potrzebowali znacznie więcej czasu aby je wszytstkie posprawdzać i dlatego polecamy to robić z pomocą specjalnej aplikacji. Oczywiście mamy opcję zrobienia tego ręcznie lub po prostu  skorzystać z testera robią szybko test wszystkich hasztagów pod zdjęciem na raz. Jest on darmowy dla Was.

© Copyright 2019 - 2020ZBANOWANE HASZTAGI